Zabieg peptydowy

Szczególną grupą zabiegów dostępną w gabinetach kosmetycznych są zabiegi odmładzające. Jedną z możliwości dla pań, które pragną spłycić zmarszczki i bruzdy, a także dodać cerze blasku oraz wyrównać jej koloryt jest zabieg peptydowy. To intensywnie działająca procedura ujędrniająca skórę. Działa nie tylko na jej wartwę wierzchnią, ale również na głębsze pokłady – jak skóra właściwa i tkanka tłuszczowa podskórna.

Zabieg peptydowy- co to jest.

Peeling peptydowy bywa nazywany alternatywą dla botoxu. Zawiera on zarówno typowe peelingujące składniki (kwasy glikolowe, mlekowe) jak i białka wspomagające syntezę kolagenu oraz kwasu hialuronowego w skórze. Substancje zawarte w peelingu peptydowym pomagają niemal natychmiastowo wygładzić zmarszczki, a jednocześnie stymulują pracę fibroblastów. Na zabieg peptydowy warto zdecydować się, jeśli nasza skóra zaczyna tracić jędrność, pojawiają się na niej różnego rodzaju zmarszczki (zarówno mimiczne, jak i grawitacyjne czy nawet utrwalone), powierzchnia skóry jest nierówna, występują na niej przebarwienia. Skóra jest podczas zabiegu stymulowana do odnowy, a sam zabieg należy do relaksujących, ze względu na towarzyszący mu masaż szyi, karku oraz twarzy.

Procedury przy zabiegu.

Jak wygląda zabieg peptydowy? Jest on bezbolesny, trwa około 40 minut, a przez 2 kolejne dni po wykonaniu peelingu skóra może się złuszczać. Konieczna jest silna ochrona przeciwsłoneczna pomiędzy kolejnymi zabiegami (aby osiągnąć najlepsze rezultaty zalecanych jest około 6 zabiegów, w tygodniowych odstępach). Jeśli zdecydujemy się na tę dość kosztowną procedurę (jeden zabieg to średnio wydatek około 200 – 400 złotych), to możemy liczyć m.in. na: spłycenie zmarszczek, bruzd nosowo – wargowych, poprawę owalu twarzy, regenerację i intensywne nawilżenie naskórka, wzrost gęstości i napięcia skóry a także wygładzenie utrwalonych zmarszczek mimicznych.

PODZIEL SIĘ: