Pęcherze na palcach – jak sobie z nimi radzić?

Pęcherze na palcach
Rune Enstad z Unsplash

Pęcherze na stopach potrafią pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Problem dotyczy nie tylko biegaczy i entuzjastów sportu, ale także innych ludzi, którzy nie zdają sobie sprawy, jak wiele zależy od odpowiednio dobranego obuwia. W tym tekście postaramy się przestawić problem, jakim są pęcherze na palcach u nóg, a także wyjaśnić, jak się ich pozbyć w szybki oraz skuteczny sposób.

Kilka słów o samym problemie…

Pęcherze pojawiają się na stopach w wyniku noszenia nieodpowiedniego obuwia, a także zbyt dużego wysiłku fizycznego, do którego możemy zaliczyć przede wszystkim bieg i marsz. Stopy są w takich przypadkach narażone na intensywne i długotrwałe tarcie skóry, a co za tym idzie – rozdzielenie jej warstw. Tak właśnie powstają sprawiające ból pęcherze na stopach, które przypominają nieco mięciutką poduszkę chroniącą zranione miejsce. Pęcherze sprzyjają gojeniu rany, jednak są bolesne i bywają uciążliwe, dlatego warto im zapobiegać, a jeśli już się pojawią – skutecznie leczyć.

Jak zapobiegać powstawaniu pęcherzy na stopach?

Cały sekret tkwi w tym, aby dobrać do własnych potrzeb i oczekiwań odpowiednie obuwie. Buty nie powinny być ani za małe, ani za duże. Należy wybierać takie, które będą w pełni dopasowane i dobrze wyprofilowane, a dodatkowo stworzone z dobrych gatunkowo materiałów. Podobnie dzieje się w przypadku skarpetek, które również odgrywają ważną rolę w zapobieganiu pojawianiu się pęcherzy na stopach.

Jak leczyć pęcherze?

Niestety nie zawsze udaje się zapobiec i w takich przypadkach należy zastanowić się nad tym, jak skutecznie i możliwie szybko uporać się z pęcherzami na palcach u nóg, piętach czy podeszwach stóp. Istnieje wiele zróżnicowanych metod domowych, które teoretycznie powinny zapewniać pożądane efekty. Należą do nich moczenie nóg w solance, kąpiel w rumianku, okłady z plasterków cebuli, a także wiele innych. Ich skuteczność nie została jednak potwierdzona, w przeciwieństwie do plastrów, które oferuje marka www.compeed.pl, znana na rynku z proponowania najlepszych rozwiązań.

Plastry są praktycznie niewidoczne, można stosować je w niemal każdej sytuacji. Dzięki wykorzystaniu specjalnego żelu przynoszą ukojenie bardzo szybko, zapobiegają dalszym otarciom i pozwalają na swobodne poruszanie się. To doskonałe rozwiązanie, które dostępne jest w licznych wariantach. Plastry o zróżnicowanych kształtach przeznaczone na różne części stopy na pewno spełnią również Państwa oczekiwania i pomogą w walce z pęcherzami.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: