Wpływ zabiegów SPA na nasze zdrowie

Wpływ zabiegów SPA na nasze zdrowie
Conscious Design z Unsplash

Pobyt w ośrodku SPA kojarzy nam się głównie z wypoczynkiem, niemniej jednak okazuje się, że poszczególne zabiegi mogą mieć również dobroczynny wpływ na nasze zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. W jaki sposób?

Rozluźnić nie tylko myśli

Każdy, kto przebywa w SPA, może poczuć się prawdziwie zrelaksowany. Panująca w nim atmosfera pozwala rozluźnić myśli i oderwać się od codziennych problemów. Niemniej jednak okazuje się, że regeneracji i odpoczynku potrzebuje nie tylko nasza psychika, ale również ciało. Doskonale zdają sobie z tego sprawę masażyści i fizjoterapeuci, którzy wykonują zabiegi. Rodzaj masażu jest bowiem zawsze dobierany indywidualnie do potrzeb pacjenta. Ma on działanie nie tylko relaksacyjne, ale również prozdrowotne. Jego największą zaletą jest fakt, iż pozwala rozluźnić mięśnie, których mocnego napięcia bardzo często nawet nie czujemy. To właśnie spięte mięśnie mogą powodować liczne dolegliwości bólowe, na przykład podczas poruszania się. Masaże wspomagają również przepływ krwi w organizmie, przez co pomagają natlenić mięśnie i komórki. Jest to bardzo istotne, ponieważ niedotlenienie może prowadzić do bólów, a nawet zawrotów głowy, spadku nastroju czy nadmiernego zmęczenia. Dodatkowo masaże pomagają przyspieszają usuwanie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii, a zatem pomagają oczyszczać nasze ciało. Mogą one również pobudzać do pracy metabolizm, co jest szczególnie ważne dla osób zmagających się z nadprogramowymi kilogramami.

SPA dla skóry

Zabiegi SPA polecane są również osobom, które borykają się z różnego rodzaju dolegliwościami skórnymi. Manifestują się one w szczególności w okresie jesienno-zimowym, gdy nasza skóra jest przesuszona. Czerwone naczynka, nadmierne łuszczenie się skóry czy krostki na twarzy to problemy, z którymi zmagają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. W SPA możemy skorzystać z różnorodnych maseczek, które pomogą odżywić naszą skórę. Polecane są również masaże twarzy, dzięki którym poprawie ulega mikro krążenie. Masaże sprawią, że nasza twarz nie będzie wyglądała na zmęczoną.

Dawka aktywności fizycznej

Większość osób uważa, że pobyt w SPA związany jest z ciągłym odpoczynkiem i leżeniem. Tymczasem okazuje się, że jest to doskonała okazja do tego, aby zapewnić sobie odpowiednią dawkę aktywności fizycznej. W szczególności polecane są hotele z basenami. Powszechnie wiadomo, jakie korzyści dla naszego ciała przynosi pływanie. Pomaga bowiem wzmocnić mięśnie, poprawia krążenie, wspomaga pracę układu oddechowego. Hotel z basenem podkarpacie to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy dodatkowo chcieliby spalić trochę kalorii, gdyż podczas godziny pływania gubimy ich około 500!

Hotel z basenem podkarpacie

toa heftiba z Unsplash

Odpoczynek dla psychiki

Pobyt w SPA bardzo dobrze wpływa nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. Niemal wszystkie swoje problemy możemy pozostawić za drzwiami hotelu, natomiast w środku oddać się błogiemu relaksowi. Dzięki temu może odpocząć nie tylko nasze ciało, ale i psychika, która na co dzień bywa bardzo obciążona. O wspaniałą, sprzyjającą wypoczynkowi atmosferę dbają pracownicy ośrodka SPA. Nie bez znaczenia pozostaje również sam wygląd miejsca – odpowiedni dobór mebli, roślin, relaksacyjnej muzyki sprawia, że każdy, kto przekroczy próg hotelu SPA, z pewnością będzie chciał w nim pozostać jak najdłużej. Warto pamiętać, że danie o higienę psychiki jest tak samo ważne, jak o zdrowie fizyczne. Powszechnie wiadomo, że psychika ma ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu, a także jakość podejmowanych decyzji zarówno prywatnych, jak i zawodowych.

PODZIEL SIĘ: