Zabiegi w spa

SPA to nie tylko ośrodki, w których możemy zadbać o potrzeby naszego ciała. To miejsca umożliwiające także emocjonalne i duchowe odprężenie. W ośrodkach typu SPA oferowane są zarówno pielęgnacyjne jak i lecznicze zabiegi. Warto w przypadku zabiegów leczniczych, jeszcze zanim zdecydujemy się na wizytę, sprawdzić, czy możemy liczyć na opiekę specjalistów. Oferta medical SPA powinna zapewniać bowiem kompleksowe usługi zdrowotne, połączone z konsultacjami czy niekiedy niezbędnymi badaniami (celem weryfikacji późniejszych postępów pod wpływem działań terapeutycznych).

Różne rodzaje fizjoterapeutycznych zabiegów i masażu.

Zabiegi obejmują różnego rodzaju fizjoterapeutyczne procedury, wykorzystujące m.in. masaże różnego rodzaju, akupresurę, akupunkturę, lecznicze działanie lasera, okłady z alg, borowinowe, lub kąpiele mineralne (balneoterapię). Różnią się czasem trwania, a także tym, po ilu powtórzeniach procedury odczuwalne są efekty. Jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne, to wyróżniamy dwie podstawowe ich grupy – zajmujące się w szczególności twarzą, oraz oddziałujące na całe ciało. Wśród zabiegów „na twarz” można wyszczególnić na przykład: nawilżanie skóry algami, jej odżywianie przy pomocy sonoforezy lub jonoforezy, oczyszczanie specjalnymi glinkami, kuracje przeciwzmarszczkowe kwasem hialuronowym, peelingi chemiczne, kawitacyjne. Oczywiście każdy z wymienionych zabiegów przynosi pożądane rezultaty dopiero po kilkakrotnym powtórzeniu. W ramach niektórych pakietów można zdecydować się również na połączenie
profesjonalnej pielęgnacji cery z usługami wizażystki. Jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne na ciało, to skupiają się one głównie na tym, by utrzymać je w jędrnym i szczupłym stanie.

Drenaże limfatyczne, detoksykujące, wizyty w saunie.

Przeważają antycellulitowe, wysmuklające sylwetkę, drenaże limfatyczne, detoksykujące wizyty w saunie etc. Zarówno zabiegi lecznicze, jak i pielęgnacyjne są dostępne w wygodnych pakietach. Warto jednak przed wykupieniem takowego sprawdzić, czy proponowane w nim procedury, wyżywienie oraz inne elementy będą nam odpowiadały. Decydując się na ośrodek dobrze jest zweryfikować jego zaplecze rekreacyjne, położenie, a także opinie o nim wśród byłych gości. Profesjonalne podejście personelu jest bowiem konieczne, jeśli chcemy by zabiegi faktycznie przyniosły nam poprawę stanu zdrowia (lub urody).

PODZIEL SIĘ: