Oligo Thermy

Zabieg Oligo Thermy jest to forma trójfazowej pielęgnacji, o działaniu wyszczuplającym, antycellulitowym oraz modelującym sylwetkę. Polega na połączeniu
specjalistycznego masażu z zastosowaniem dostosowanej do konkretnej partii ciała glinki (okładów z niej). Na początek na ciało nakładane są olejki. Następnie przychodzi pora na zastosowanie leczniczego kosmetyku zawierającego glinkę.

Glinka do zabiegów.

Preparat z zieloną glinką (drainage) ma zastosowanie w strefie łydek. Zawiera ekstrakty z mięty pieprzowej oraz kasztanu i odpowiada przede wszystkim za wzmacnianie naczynek krwionośnych (szczególnie narażonych w tym „rejonie” ciała na pękanie), eliminowanie krwiaków, żylaków, a także oczyszczanie z toksyn. Glinka ma bogaty skład mineralny (szczególnie w magnez, potas i żelazo), przejawia właściwości remineralizujące, odbudowujące, dotleniające oraz oczyszczające naskórek (oraz głębsze pokłady skóry). Preparat z glinką czerwoną służy do pielęgnacji ud oraz pośladków. W jego składzie znajdują się m.in. ekstrakty z brzozy, cyprysa, szałwi, olejek grejpfrutowy. Podczas zabiegu wykazuje działanie antycellulitowe, ujędrniające oraz oczyszczające i ściągające skórę. Trzeci z glinkowych kosmetyków jest przeznaczony do regenerowania i oczyszczania okolic pleców, piersi oraz dekoltu. Oprócz żółtej glinki zawiera wyciąg z arniki oraz cytrynowe olejki.

Dlaczego należy owinąć ciało folią.

Po zaaplikowaniu odpowiedniego rodzaju glinki konieczne jest owinięcie ciała folią oraz utrzymywanie go w wysokiej temperaturze (np. przy pomocy koca elektrycznego). Po około 20 minutach można odwinąć folię i spłukać pod prysznicem nadmiar preparatu. Następnie aplikowane jest odpowiednie serum –
wyszczuplające bądź ujędrniające. Bardzo ważnym uzupełnieniem zabiegu Oligo Thermy są masaże: drenujące, modelujące lub energetyzujące. Wzmagają one właściwości kolorowych glinek. Cena jednego zabiegu mieści się w przedziale od 200 – 300 złotych, w zależności od gabinetu.

PODZIEL SIĘ: