Ciąża to nie choroba! Zadbaj o siebie i o swoje samopoczucie

Ciąża to nie choroba
Camylla Battani z Unsplash

Ciąża i poród to najpiękniejszy czas dla kobiety. Nie wszystkie kobiety przechodzą ten okres dobrze. Wymioty, huśtawka nastroju i spuchnięte nogi są bardzo częstym problemem wielu Pań, które przygotowują się na przybycie dziecka. W tym czasie ważne jest aby kobieta nie denerwowała się. Idealnym rozwiązaniem na odstresowywanie jest wizyta w salonie spa. Czas poświęcony na pielęgnację ciała i ducha w okresie ciąży nie jest czasem straconym. Przygotowanie do porodu często powinno przebiegać w spokojnej atmosferze, a nic bardziej nie uspokaja jak specjalne zabiegi, które poprawiają kondycję ciała i dobrze wpływają na samopoczucie.

Pielęgnacja w pierwszych miesiącach ciąży

Faktem jest, że kobiety w ciąży powinny na siebie uważać. Tym bardziej w pierwszych miesiącach, kiedy płód szybko się rozwija. Jednak nie znaczy to, że mamy nie mogą wychodzić z domu i o siebie nie dbać. Kobiety w pierwszym trymestrze ciąży często mają nudności, a hormony zachowują się jak oszalałe.  Nie znaczy to, że trzeba unikać życia towarzyskiego. Tym bardziej w tym czasie trzeba zadbać o siebie i o swoje dobre samopoczucie, a nic nie poprawia kobiecie lepiej humoru jak zakupy lub wizyta u kosmetyczki. Anlaya Day Spa oferuje specjalne zabiegi dla kobiet w ciąży. W pielęgnacji i zabiegach nie można przesadzić. Ważne jest, aby wszelkie działania nie były inwazyjne, to znaczy, że nie wskazane jest dla kobiet w ciąży wykonywanie zabiegów laserowych lub takich, które imitują prąd. W tym czasie kobieta potrzebuje odświeżenia i relaksu. Dlatego tez odpowiednie będą zabiegi na twarz czy dekolt. Nie wszystkie jednak zabiegi są wskazane. Należy pamiętać, aby unikać peelingów, które dogłębnie wnikają w naskórek.

Z upływem miesięcy ciało kobiety staje się zmęczone. Dlatego też specjaliści Anlaya Day Spa polecają zabiegi, które nawilżą i zregenerują zmęczoną skóre. W tym czasie należy również zadbać o jej elastyczność. Należy pamiętać, że ciąża to piękny czas, jednak przynosi wiele nieodwracalnych zmian. Dużo kobiet w czasie ciąży boryka się z nieestetycznie wyglądającymi rozstępami. Dobrym sposobem mogą okazać się specjalne, nawilżające kremy lub masaż o działaniu drenującym. Oczywiście zabieg należy wykonywać z pominięciem okolic brzucha.

Pielęgnacja w ciąży zaawansowanej

W ostatnich trymestrach ciąży należy pamiętać o relaksie, aby ciało było elastyczne,a humor dopisywał. Mitem jest, że ciąża zaawansowana ogranicza korzystanie z usług salonów kosmetycznych lub spa. Wręcz przeciwnie! Czas ciąży jest bardzo męczący dla kobiety. W związku z tym należy od czasu do czasu oddać się w ręce specjalisty, aby poczuć się piękniej. Prawdą jest jednak, że im bliżej rozwiązania, tym bardziej trzeba na siebie uważać. Można relaksować się na wiele sposobów, nie zagrażając zdrowiu dziecka. Jeżeli nie przeszkadzają ci zapachy możesz skorzystać z aromaterapii. Jest to idealny sposób na wyciszenie się i zrelaksowanie. Ponadto warto skorzystać z zabiegów na paznokcie, które poprawią ich wygląd. Dobrym pomysłem może się okazać również masaż stóp lub dłoni. W okresie ciąży często nogi najwięcej cierpią. Są obolałe i spuchnięte. Dlatego też warto zapewnić im odpowiednią pielęgnację. Ważne jest, aby wszystkie zabiegi prowadziły do poprawienia nastroju kobiet w ciąży.Jest to ważne szczególnie w ciąży zaawansowanej, kiedy to przyszłe mamy stresują się porodem i zastanawiają się czy wszystko pójdzie dobrze.

Pielęgnacja po porodzie

Poród to bardzo wyczerpujący moment dla kobiety. Dlatego tez wskazany jest odpoczynek i regeneracja po tak ciężkim wysiłku. Specjaliści polecają specjalne pakiety dla mam, które pozwolą wrócić do kondycji. Poprawią samopoczucie i zrelaksują. W zależności od metody porodu specjaliści proponują masaże, maseczki, peelingi i wiele więcej zabiegów, które mają za zadanie poprawić kondycję kobiecego ciała. Ponadto zabiegi dla młodych mam wykonywane są z największą precyzją i troską o zdrowie. Krótki czas po porodzie nie jest dobrym pomysłem do inwazyjnych zabiegów, tym bardziej jeśli karmi się piersią. Jednak delikatne i odświeżające zabiegi nie zaszkodzą lecz poprawią samopoczucie każdej kobiety.

Więcej na: http://www.anlaya.pl/

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: