Jakie zabiegi oferuje spa

SPA jest ośrodkiem, w którym pielęgnacja przebiega w sposób kompleksowy. Podczas wizyty – czy to kilkugodzinnej, czy kilkudniowej – możemy zadbać zarówno o naszą kondycję fizyczną, urodę, ale także o stan psychiczny. Zabiegi oferowane przez ośrodki typu SPA mają bowiem za zadanie oddziaływać zarówno na ciało, jak i duszę. Z szerokiego wachlarza usług możemy wybrać zarówno na lecznicze, jak i upiększające zabiegi.

Masaże w SPA.

Wśród tych pierwszych na szczególną uwagę zasługują masaże różnego rodzaju (z wykorzystaniem technik akupresury, ale także gorących kamieni, elementów aromaterapii, masaże ujędrniające, tajskie, podwodne czy drenujące); a także zabiegi z zakresu fizjoterapii. Prym wśród nich wiodą szczególnie balneoterapia (czyli kąpiele mineralne), okłady z leczniczego błota borowinowego, a także zabiegi rehabilitacyjne (wykonywane po uprzedniej konsultacji ze specjalistą rzecz jasna). Oczywiście poszczególne zabiegi różnią się nie tylko zastosowaniem, ale też stopniem efektywności, ilością zabiegów konieczną dla uzyskania optymalnych rezultatów, czasem trwania, inwazyjnością.

Zabiegi upiększające.

Upiększające zabiegi muszą być dostosowane zarówno do oczekiwań odbiorcy, jak i jego cech indywidualnych. W SPA odbyć można szereg zabiegów na twarz oraz na całe ciało, mających za zadanie ujędrnić, nawilżyć czy zminimalizować zmarszczki. Dostępne są również seanse umożliwiające pozbycie się cellulitu, wyszczuplenie (często połączone są z ćwiczeniami fizycznymi a także z detoksykacją organizmu). Procedury są specjalnie dostosowywane do naszych potrzeb – inne zabiegi proponuje się paniom, u których pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, a inne – osobom cierpiącym na trądzik. W ramach wizyty w SPA można zdecydować się na wiele pakietów, jedno- lub kilkudniowych, dla par lub przyjaciółek, łączących aktywny wypoczynek z konsultacjami dietetycznymi i detoksykacją organizmu. Warto jednak sprawdzić (nim na taki pobyt się zdecydujemy), jakie są warunki zakwaterowania, otoczenie, jakie jest menu oraz ile wynosi ewentualna dopłata za dodatkowe atrakcje i zabiegi.

PODZIEL SIĘ: