Płyn micelarny do demakijażu twarzy. Najbezpieczniejszy sposób oczyszczania skóry twarzy!

Płyn micelarny do demakijażu twarzy
Viva Luna Studios

Demakijaż skóry twarzy to bardzo ważna czynność pielęgnacyjna, która powinna stać się rytuałem każdego wieczoru. Dokładne oczyszczenie cery jest gwarancją jej zdrowej kondycji i pięknego wyglądu. W artykule przedstawiamy płyn micelarny Mixa, który jako jedyny kosmetyk do demakijażu jest bezpieczny dla każdego typu skóry. Dowiedz się dlaczego i wciel ten produkt do codziennego rytuału oczyszczania!

Czym grozi brak demakijażu?

Demakijaż to inaczej oczyszczanie skóry twarzy. Jak wskazuje nazwa to eliminowanie z powierzchni cery pozostałości po makijażu. Jego celem dodatkowo jest pozbycie się zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, które nagromadziły się w ciągu dnia. Demakijaż należy wykonywać każdego wieczoru, tuż przed pójściem spać i aplikacją pielęgnacyjnych kosmetyków, np. kremu na noc lub serum. Bezwzględnie unikaj kładzenia się spać w makijażu, co stanowi ogromne niebezpieczeństwo dla skóry. Otóż skóra twarzy, tak samo jak organizm, potrzebuje odpoczynku i regeneracji, co odbywa się nocą. Pozostałości po kosmetykach, sebum i zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu oraz przenoszone na cerę rękoma, uniemożliwiają tę regenerację. Do tego utrudniają wymianę tlenową, zapychają pory i zwiększają podatność na pojawienie się niedoskonałości w postaci trądziku, wysypki czy pojedynczych nieczystości.

Tylko dokładny demakijaż!

Nie ma znaczenia czy niedokładnie oczyścisz skórę czy nie uczynisz tego w ogóle. Zarówno niepoprawny demakijaż, jak i jego brak wywołują takie same skutki dla Twojej cery. Pamiętaj zatem, aby poświęcić kilka minut na tą czynność i zastosować do tego tylko najlepszej jakości kosmetyki. O jednym z najlepszych produktów do demakijażu, który polecany jest zarówno przez środowisko dermatologiczne, jak i kosmetologiczne – dowiesz się za chwilę. Teraz poznaj kilka istotnych zasad, których przestrzeganie da Ci gwarancję prawidłowo wykonywanego demakijażu twarzy.

  • Demakijaż musi być skuteczny, ale delikatny. Unikaj zatem agresywnego pocierania i drapania skóry, co tylko ją podrażni. Pamiętaj, że dobre produkty do oczyszczania nie wymagają mocnego tarcia cery, ale już przy pomocy kilku ruchów pozwalają dokładnie oczyścić skórę.
  • Intensywność demakijażu dopasuj do intensywności makijażu, jaki nosiłaś w ciągu dnia. Im bardziej mocny i pełny, tym bardziej skup się na tym, aby dokładnie pozbyć się wszystkich warstw make-upu.
  • Dokładność demakijażu wiąże się z etapami oczyszczania. Zadbaj o demakijaż, który będzie bazował na – pozbyciu się najbardziej zewnętrznej warstwy kosmetyków (najczęściej są to produkty kolorowe) i zanieczyszczeń oraz na umyciu skóry.
  • Demakijaż wykonuj nie tylko wieczorem, ale także rano. Powinien on być delikatniejszy, jednak ważne aby miał miejsce. Dzięki niemu pozbędziesz się kurzu, który nagromadził się na cerze w ciągu nocy; warstwy kosmetyków pielęgnacyjnych, np. kremu na noc czy też serum; przygotujesz skórę do makijażu lub aplikacji produktów pielęgnacyjnych.

Płyn micelarny Mixa

Na rynku kosmetycznym jest wiele produktów do demakijażu. Znaleźć można mleczka, toniki, płyny dwufazowe, pianki, żele lub emulsje. Nie każdy z tych kosmetyków jest bezpieczny względem skóry i dokładnie ją oczyści. Większość z produktów bazuje na alkoholu i wymaga zastosowania wody. Twarda woda, jak i alkohol wysuszają skórę, a w efekcie podrażniają. Dlatego też nie warto narażać cery na osłabienie, zniszczenie i nieatrakcyjny wygląd. Jeśli masz wątpliwości czy dany kosmetyk się u Ciebie sprawdzi, nie ryzykuj, ponieważ nie ma nic cenniejszego niż zdrowie Twojej skóry. Wybierz płyn micelarny Mixa, spośród których znajdziesz dedykowany dla skóry suchej, wrażliwej, z niedoskonałościami, skłonnej do zaczerwienień, a nawet trądzikowej. Płyn ten bazuje na micelach, które pochłaniają zanieczyszczenia ze skóry. Nie zawiera alkoholu i nie wymaga użycia wody. Możesz nim oczyszczać zarówno powierzchnię cery, jak i oczy. Tajemnica skuteczności i bezpiecznego wpływu na skórę wynika z obecności dobroczynnej gliceryny i pH równemu 5,5. Produkt ten to gwarancja oczyszczonej skóry w zdrowej kondycji!

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: