Zabieg cynamonowy

Cynamonowa terapia jest to procedura zalecana nie tylko ze względu na właściwości aromaterapeutyczne, ale też wyszczuplające. Zabieg cynamonowy trwa około godziny i można go podzielić na kilka etapów. W fazie początkowej ciało zostaje poddane peelingowi z brązowego cukru i cynamonu. Ma on za zadanie nie tylko dogłębnie oczyścić skórę, ale też przygotować ją na przyjęcie składników odżywczych w dalszych częściach zabiegu.

Zabieg aromatyczny.

Po peelingu nakładana jest cynamonowa maska (złożona przede wszystkim z ekstraktu z alg morskich, miodu, wyciągu z bluszczu, cytryny, wzbogacona olejkami eterycznymi z cynamonu, czarnego pieprzu), a ciało starannie owija się w folię, która pozwala na silniejsze wchłanianie odżywczych substancji. Dopiero po upływie około pół godziny przystępuje się do dokładnego zmycia maski. Najlepiej uczynić to w formie kąpieli z hydromasażem. Po oczyszczeniu ciała wykonywany jest masaż relaksujący, a w skórę wciera się masło cynamonowe. Jakie są efekty tego niezwykle aromatycznego zabiegu? Poza oczywistym działaniem relaksującym można uzyskać: redukcję cellulitu i rozstępów, redukcję tkanki tłuszczowej podskórnej, elastyczną, jędrną skórę oraz wymodelowaną sylwetkę (zakładając iż zabieg będzie regularnie powtarzany, wiadomo, że jednorazowa wizyta nie zapewni nam od razu widocznych rezultatów). Cena za jednorazową sesję cynamonową oscyluje w granicach 100 – 200 złotych.

Przeciwwskazania.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: bardzo wrażliwa skóra, alergia na któryś ze składników preparatów pielęgnacyjnych, choroba nowotworowa, liczne popękane naczynka a także ciąża. Zabieg cynamonowy zaleca się z kolei osobom, które cierpią z powodu cellulitu, obwisłej skóry, nadwagi, a także są narażone na przewlekły stres.

PODZIEL SIĘ: