Polecane zabiegi spa

W zależności od tego, jakie mamy preferencje, w ośrodkach SPA możemy wybierać zarówno z bogatej oferty zabiegów leczniczych jak i pielęgnacyjnych. Powszechne jest również łączenie tego typu procedur, na przykład w formie korzystnych cenowo pakietów. Spośród zabiegów pielęgnacyjnych możemy wyróżnić zabiegi na twarz oraz na całe ciało.

Maseczki algowe i inne preparaty.

Na szczególną uwagę w przypadku tych pierwszych zasługują m.in. zabiegi odżywiające twarz (np. przy pomocy algowych maseczek, okładów z odżywczych glinek), oczyszczanie (przy pomocy peelingu chemicznego lub zabiegu kwasem migdałowym), mikrodermabrazję (wykonywaną specjalną diamentową głowicą, umożliwiającą spłycenie zmarszczek mimicznych), aplikowanie rozmaitych preparatów odżywczych przy pomocy sonoforezy lub jonoforezy. Oczywiście – zabiegi te różnią się między sobą. Czasami efekty są widoczne już po jednorazowych seansie, zazwyczaj jednak konieczna jest cała seria zabiegów. W SPA możemy spotkać oferty skierowane do konkretnej grupy i ukierunkowane na ich problemy – czy to estetyczne, czy to zdrowotne. Mamy więc specjalne programy dla pań z pierwszymi oznakami starzenia, programy dla nastolatków z cerą trądzikową czy programy dla kobiet po ciąży. Jeśli chodzi o ciało, to do wyboru jest zdecydowanie więcej terapeutycznych zabiegów.

Borowina w zabiegach SPA.

Od lat w ośrodkach SPA doceniane jest lecznicze działanie okładów borowinowych, kąpieli mineralnych czy specjalnych leczniczych masaży. Jako, iż fascynacja orientem nie słabnie, to często w masażach wykorzystywane są inspiracje ze wschodu (Lomi – Lomi, masaż gorącymi kamieniami, akupresura, akupunktura).Jednocześnie podkreśla się pielęgnacyjne i kosmetyczne walory tego typu zabiegów: ujędrnianie, modelowanie sylwetki, wzmacnianie tkanki łączniej, eliminowanie cellulitu, detoksykacja organizmu. Za każdym razem oferta musi być jednak dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. W medical SPA dodatkowo dostępne są konsultacje z lekarzem, który może pomóc dobrać odpowiednią formę terapii.

PODZIEL SIĘ: