Medical SPA

Ośrodki SPA oferują nie tylko możliwość oddziaływania na samopoczucie oraz urodę. W pewnych wypadkach mogą również mieć korzystny wpływ na stan naszego zdrowia. Medical Spa to rodzaj ośrodka odnowy biologicznej , który zatrudnia specjalistów z zakresu medycyny. Medical spa łączy cechy Day SPA oraz kliniki zdrowotnej. Opieka zdrowotna zapewniana w ośrodku jest kompleksowa oraz całodobowa. Oznacza to, że zabiegi prowadzone w Medical Spa są niemal cały czas kontrolowane przez lekarza. Priorytetem podczas zabiegów jest osiągnięcie optymalnych zdrowotnych efektów (np. w zakresie dermatologicznym czy rehabilitacyjnym). Jednakże również strefa wellness nie jest lekceważona – komfort oraz dobre samopoczucie pacjenta są, jak w każdym SPA, niezwykle istotne. Medical Spa kładzie nacisk przede wszystkim na rozwój nieinwazyjnych technologii kosmetycznych.
Można zdecydować się m.in. na masaże lecznicze, masaże dla kobiet w ciąży oraz po ciąży (masaż w okresie połogu • łagodzączy blizny, rozstępy, nietrzymanie moczu), kąpiele lecznicze (solankowe, jodowo – bromowe czy aromaterapeutyczne). W ofercie znadują się również: zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, oraz innych metod zaczerpniętych z dziedziny medycyny estetycznej. Oprócz zabiegów upiększających można w med-spa liczyć również na rehabilitację (w postaci fizykoterapii, elektrostymulacji czy laseroterapii), a
nawet dermatologię estetyczną czy chirurgię plastyczną (korekta kształtu nosa, piersi, odsysanie tłuszczu). W ośrodkach medical spa możliwe jest podjęcie kompleksowej rehabilitacji czy fizykoterapii a wszystko to – pod okiem lekarzy.

PODZIEL SIĘ: