Co to jest spa

SPA to coś więcej niż ośrodek odnowy biologicznej. To placówka, która zapewnia swoim „kuracjuszom” pielęgnację na poziomie cielesnym oraz duchowym. Każdy z ośrodków – w zależności od swej specjalizacji – jest dostosowany do potrzeb klientów. Dotyczy to zarówno oferowanych w ośrodku zabiegów, jak i personelu (np. w medical SPA większy nacisk kładziony jest na wykształcenie medyczne czy fizjoterapeutyczne, natomiast w day SPA czynniki te mają znaczenie drugorzędne).

Pobyt w SPA.

Pobyt w ośrodku może trwać od kilku godzin do nawet kilkunastu dni. Wszystko zależy od tego, jaką kurację chcemy podjąć, jaki jest cel naszej wizyty oraz – oczywiście – jak zasobnym portfelem dysponujemy. Poza zabiegami fizjoterapeutycznymi, wśród którym można wybierać z rozlicznych masaży, kąpieli leczniczych, okładów; w ofercie znajdują się również elementy rehabilitacji. W SPA istotna jest również dieta. Większość ośrodków dysponuje zróżnicowanym menu, możliwa jest również konsultacja z dietetykiem. W końcu w SPA dbamy zarówno o zdrowie, jak i urodę. Szczupłą sylwetkę może nam pomóc osiągnąć również trener. Na ogół placówki dysponują również znacznym zapleczem rekreacyjnym, na które składać może się: basen, siłownia, stadnina, korty tenisowe, tereny do jazdy na nartach etc. Bardzo ważnym elementem jest także troska o kondycję skóry.

Nowoczesne techniki w SPA.

W SPA nacisk kładziony jest szczególnie na zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnych technik, jak sonoforeza, jonoforeza, peelingi kawitacyjne, chemiczne, kompleksowe odżywianie. Ośrodki SPA są zróżnicowane – warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na ich profil, ale też podstawowe cechy, jak lokalizacja, oferta – dostępność atrakcyjnych pakietów, przeszkolenie personeli, warunki. Uwaga, w niektórych placówkach obowiązuje również lista tzw. zakazów – może dotyczyć stylu życia (zakaz palenia, picia alkoholu), diety, czy nawet dozwolonego poziomu hałasu. Warto upewnić się, czy ośrodek, z którego usług mamy zamiar skorzystać spełnia nasze oczekiwania.

PODZIEL SIĘ: