SPA-warto?

Ośrodki SPA oferują użytkownikom kompleksową pielęgnację. Można w nich zadbać zarówno o kondycję ciała, jak i ducha. Jednakże przez wybraniem się do tego typu przybytku warto w sposób wnikliwy zapoznać się z paletą proponowanych usług, ich cennikiem oraz charakterem. Warto udać się do SPA, ale tylko wtedy, jeśli wiemy, czego po takim pobycie oczekiwać. W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na kurację w SPA skupiającym się na zdrowotnych aspektach (medical – spa) lub też czynnikach emocjonalnych i duchowych ( spa hollistyczne). Warto jednak przed zarezerwowaniem pobytu rozważyć takie czynniki jak:
lokalizacja ośrodka ( w zależności od naszej sytuacji atutem może być zarówno umiejscowienie w centrum miasta – w przypadku Day SPA, jak i w okolicy odludnej i bliskiej naturze – przy planowanym wielodniowym pobycie);
oferta dostosowana do naszych potrzeb (w tym menu) oraz odpowiednio przeszkolony personel (niestety – te czynniki stosunkowo trudno sprawdzić, można jednak zasięgąć opinii wśród znajomych czy na internetowych forach);
zakazy obowiązujące w SPA (zazwyczaj przyjmuje się, że w spa nie należy hałasować, należy również postrzymać się przed paleniem papierosów, niezdrową dietą oraz konsumpcją alkoholu przed zabiegami).
Korzystanie z usług spa powinno być kompleksowe – w końcu udajemy się tam, aby doświadczyć odnowy biologicznej (zarówno w formie fizycznej jak i duchowej).Dobrze jest również zdecydować się na taki ośrodek, który posiada pewną renomę oraz pozytywne rekomendacje znajomych. Oczywiście – taka wizyta wiąże się z ponoszeniem określonych kosztów. Dlatego przed wyborem oferty wskazane jest porównanie cen w różnych ośrodkach. Można oczywiście spróbować stworzyć sobie „spa w domu” jednakże profesjonalnie świadczone usługi bywają czasami nie do zastąpienia. Podobnie jak poczucie bycia „rozpieszczaną”.

PODZIEL SIĘ: