Day spa

Dzień pracy współczesnego człowieka liczy więcej godzin niż dawniej. Członkowie klasy średniej, której liczebność wzrasta, mają jednak świadomość, że elementem higieny życia codziennego jest również zapewnienie sobie odpowiedniego relaksu. Coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć centra Day Spa – przeznaczone szczególnie dla osób, które pragną odpocząć po stresującym dniu, lub nawet odprężyć się podczas korporacyjnej przerwy na południowy posiłek.

Regeneracja sił witalnych.

Day Spa to miejsce, które umożliwia zarówno zregenerowanie sił witalnych, jak i kompleksową pielęgnację. Taki salon odnowy biologicznej zazwyczaj umiejscowiony jest w centrum miasta, nie oferuje noclegów, a maksymalnie kilkugodzinny pobyt. W jego czasie można wybierać spośród całkiem bogatego wachlarza usług – masaże relaksacyjne, aromaterapia, wizyty w saunie, jaccuzi, ale też kuracje upiększające – przeciwzmarszczkowe, usuwające oznaki zmęczenia, ujędrniające ciało, rozgrzewające i stymulujące przemianę materii. Ceny zabiegów wahają się od kilkunastu do kilkuset złotych, przy czym można z oferty Day SPA korzystać regularnie. Warto zwrócić uwagę na wewnętrzne zróżnicowanie pośród obiektów Day SPA.

Pielęgnacja kosmetykami.

Niektóre obiekty tego typu proponują na przykład pielęgnację tylko przy pomocy kosmetyków organicznych (certyfikowanych przez ekologiczne organizacje), inne – dostosowują się do potrzeb osób szukających duchowego ukojenia (łącząc medytację z pielęgnacją), jeszcze inne – mają w ofercie specjalne pakiety dla konkretnych grup krwi czy znaków zodiaku. Zróżnicowanie to jest jednak charakterystyczne głównie dla większych miast. W Polsce Day SPA wciąż jeszcze stanowią niewielki odsetek ośrodków tego typu.

PODZIEL SIĘ: