Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

depilacja laserowa
Apostolos Vamvouras z Unsplash

Zastanawiając się nad tym czy warto poddać się danemu zabiegowi zazwyczaj bierzemy pod uwagę jego skuteczność oraz przewidywane efekty. Czy laserowe usuwanie owłosienia to skuteczna i komfortowa metoda depilacji? Dowiesz się tego z poniższego tekstu!

Jak przebiega depilacja laserowa?

Depilacja Vectus pach, nóg, pleców, łydek czy ramion polega w zasadzie na tym samym, tj. na emitowaniu przez laser diodowy łagodnej wiązki promieni, które przenikają do 2 mm w głąb skóry – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Ziemlewski. Dzięki temu laser działa jedynie powierzchniowo, co sprawia, że nie wpływa na funkcje organizmu. Obecna w dzisiejszych czasach moda na gładkie ciało powoduje, że coraz więcej osób cierpi z powodu niechcianego owłosienia. Na szczęście przychodzi im z pomocą taki zabieg medycyny estetycznej jak depilacja laserowa. Jak zaznaczają doświadczeni dermatolodzy z Klinik Ziemlewski jest to jedyna metoda pozwalająca pozbyć się uporczywego owłosienia w skuteczny i bezbolesny (w przeciwieństwie do innych form depilacji) sposób.

Decydując się na zabieg depilacji laserowej należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

– przed zabiegiem należy ogolić włoski znajdujące się w okolicy, która ma zostać poddana depilacji,

– na minimum 4 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z depilacji woskiem i wyrywania włosków pęsetą,

– najpóźniej na tydzień przed zabiegiem konieczne jest zaprzestanie stosowania peelingów i kremów do depilacji w tych miejscach, które poddane     zostaną laserowemu usuwaniu owłosienia,

– osoby zażywające kąpieli słonecznych powinny na około miesiąc przed zabiegiem zrezygnować z opalania.

Od czego zależy skuteczność zabiegu?

Jak podkreślają eksperci z Klinik Ziemlewski na skuteczność depilacji laserowej ma wpływ m.in. poziom hormonów, przyjmowane przez nas leki, typ naszej skóry oraz głębokość mieszka włosowego. Włoski rosnące w okolicach bikini, nóg czy pach leżą dość głęboko, stąd też przeprowadzający zabieg doświadczony lekarz powinien dobrać moc lasera tak, aby jego światło dotarło również do tych najgłębiej położonych struktur. Usuwanie włosków tą metodą jest z pewnością trwalsze i bardziej komfortowe od tradycyjnych sposobów depilacji, nie niesie również za sobą ryzyka powikłań. Najwięcej zabiegów należy przeprowadzić wówczas, gdy chcemy pozbyć się owłosienia znajdującego się w okolicach twarzy, tj. np. nieestetycznego, zlokalizowanego nad górną wargą wąsika. Z kolei przy depilacji łydek czy bikini efekty zabiegu widoczne są bardzo szybko – przekonują lekarze z Klinik Ziemlewski.

Nie sposób nie zauważyć, że dyskusje na temat skuteczności tego zabiegu budzą wiele emocji – przeciwnicy depilacji laserowej do jej wad zaliczają zazwyczaj wysokie koszty zabiegu i konieczność powtarzania całej procedury (włoski siwe czy bardzo jasne mogą zostać niezauważone przez laser). Na szczęście najnowsze osiągnięcia w dziedzinie laseroterapii tj. wyposażenie urządzeń laserowych w systemy chłodzące, które zmniejszają ból oraz stosowanie laserów radzących sobie również z depilacją opalonej skóry pozwalają zapomnieć o tych problemach – uspokajają doświadczeni dermatolodzy z Klinik Ziemlewski.

Jak postępować po zabiegu laserowego usuwania owłosienia?

Specjaliści w dziedzinie medycyny i ginekologii estetycznej z Kliniki Ziemlewski przez dwa tygodnie po zabiegu zalecają unikanie słońca, rezygnację ze stosowania peelingów i odstawienie leków i ziół wykazujących właściwości fotouczulające. Zdaniem lekarzy przez kilka dni po zabiegu nie można również stosować kosmetyków zawierających alkohol, korzystać z sauny, solarium, basenu czy siłowni ani moczyć zbyt długo skóry w ciepłej wodzie. Jak podkreślają dermatolodzy z Klinik Ziemlewski stosowanie się do zaleceń pozabiegowych pozwala dłużej cieszyć się rezultatami zabiegu laserowego usuwania owłosienia.

Pamiętaj, że…

zabieg depilacji laserowej najtrwalsze efekty przyniesie u osób mających jasną skórę i ciemne włosy. Wynika to z faktu, że ciemne włosy zawierają dużo melaniny, która pochłania wytwarzaną przez laser energię i umożliwia koagulacje mieszka włosowego. Jasna skóra sprawia z kolei, że energia lasera Vectus pochłaniana jest przez melaninę znajdującą się w usuwanych włoskach, nie zaś przez tą, w którą bogate są okoliczne tkanki (co miałoby miejsce u osób ze świeżą opalenizną lub u tych o ciemnej karnacji).

Więcej na stronie: http://klinikiziemlewski.pl/poznan

Artykuł sponsorowany

Źródło zdjęcia: materiały przekazane przez klinikiziemlewski.pl

PODZIEL SIĘ: