Zabiegi spa w ciazy

Kobiety w ciąży wymagają szczególnej troski – zarówno w wymiarze fizycznym (który obejmuje dietę, pielęgnację, kosmetykę, ćwiczenia), jak i emocjonalnym. Wizyta w SPA daje możliwość nie tylko odnalezienia upragnionego relaksu, czy skorzystania z zabiegów upiększających czy regenerujących. Znane jest również zdrowotne działanie takich ośrodków. Niektóre ze SPA są specjalnie przygotowane do świadczenia usług z zakresu zdrowia. Medical SPA, bo o nich mowa, poza klasycznymi usługami zapewniają także medyczną opiekę – kompleksową i całodobową.

Specjalne zabiegi dla kobiet ciężarnych.

Wizyta w takim ośrodku jest dobrym pomysłem nie tylko, jeśli borykamy się z jakimś problemem zdrowotnym. Również kobiety w ciąży mogą w takim właśnie ośrodku poddać się specjalnym zabiegom. W medical SPA większy nacisk kładzie się na uzyskanie optymalnych rezultatów w zakresie zdrowotnym, ważny jest też dostęp do specjalistycznych konsultacji. W tego typu ośrodku rozwinięta jest również sfera rehabilitacyjna oraz fitness, przy czym dla pań w ciąży z reguły przygotowuje się specjalne programy. Także strefa wellness funkcjonuje na wysokim poziomie – w końcu SPA ma pomóc w odzyskaniu wewnętrznej równowagi. Ciężarne mogą wybierać spośród wielu zabiegów.

Przeciwwskazania i oczekiwania.

Do większości z nich nie ma przeciwwskazań (chyba, że lekarz po konsultacji stwierdzi inaczej). Do najpopularniejszych zabiegów dla kobiet w ciąży zalicza się: masaże specjalnie dostosowane do ich potrzeb (np. redukujące rozstępy, blizny, minimalizujące problem NTM w tym okresie), lecznicze kąpiele (bromowe, solankowe czy aromaterapeutyczne), elektrostymulacja, fizykoterapia. Ważnym celem kosmetycznym jest dla wielu pań ujędrnienie skóry – dużym udogodnieniem jest więc możliwość kontaktu z dermatologiem. W dobrym ośrodku SPA każdy, w tym kobiety w ciąży (często przez inne instytucje tego typu lekceważone), może poczuć, że jego oczekiwania są istotne i mogą być spełnione.

PODZIEL SIĘ: