Wellness i SPA

Wybierając rodzaj ośrodka Spa do którego chcemy się udać, powinniśmy przede wszystkim dostosować jego ofertę do celu wizyty. Jeśli naszym priorytetem jest zarówno kompleksowe zadbanie o ciało, jak i o dobre samopoczucie – doskonałym rozwiązaniem będzie ośrodek Wellnes i Spa.
Pojęcie wellness w tłumaczeniu dosłownym to właśnie stan dobrego samopoczucia, jednak szerzej pojmowane – odnacza zdrowy styl życia. Połączenie tego członu ze „Spa” – ma zagwarantować, iż w obiekcie oferującym usługi z tego zakresu będzie nam dane podreperować zdrowie w różnych jego aspektach.
Obiekty Wellness i SPA prezentują zazwyczaj niezwykle bogatą paletę usług – od „tradycyjnych”, typowych dla salonów odnoszy – czyli masaży, zabiegów upiększających, zabiegów relaksacyjnych oraz regeneracyjnych; po zajęcia aktywizujące – jak joga, fitness, taniec, zajęcia na basenie. Wypoczynek w Spa i Wellness jest też nierzadko uzupełniany o naukę zdrowego gotowania, zaś dostępne w menu potrawy są skomponowane zgodnie z zasadami zdrowej, zbilansowanej diety.
W Wellness Spa podejście do pielęgnacji jest hollistyczne. Ma za zadanie przywracać wewnętrzną równowagę, łagodzić napięcia i stresy, ale równocześnie – przywracać utraconą energię. Bardzo ważna w takich ośrodkach jest odpowiednia atmosfera, zarówno wewnątrz obiektu, jak i w otaczającej go okolicy. Ośrodek taki powinien dawać możliwość nawiązania bliższego kontaktu z naturą, a przez to – kontaktu z własnym wnętrzem i rozwoju duchowości.

PODZIEL SIĘ: