Uslugi spa

W ramach usług SPA istotne jest nie tylko zapewnienie pielęgnacji, rekreacji czy wyciszenia. Istotna jest także strefa gastronomiczna – wyżywienie często dostosowane musi być do indywidualnych potrzeb żywieniowych klienta; konsultacji dietetycznych (szczególnie w obiektach typu Destination SPA, gdzie można poddać się kuracji odchudzającej). W ośrodkach SPA możemy kompleksowo zadbać o zdrowie i urodę.

Oferta medyczna i kosmetyczna.

W zależności od typu placówki, jaką wybierzemy, możemy skorzystać z bogatszej oferty medycznej lub kosmetycznej. A preparaty pielęgnacyjne stosowane w tego typu placówkach są zazwyczaj produktami o naturalnym składzie (dużą popularnością cieszą się algi, morski kolagen, borowina, glinki). Nie bez znaczenia jest w wypadku ośrodków odnowy biologicznej pierwiastek duchowy. W medycznym wellness & spa oferowane są nam m.in. takie usługi jak: konsultacje ze specjalistami np. z zakresu dermatologii czy fizjoterapii; profesjonalna rehabilitacja, balneoterapia, hydroterapia i inne formy usprawniające. Z kolei w destination spa do obszernej listy usług można dodać także porady osobistego trenera czy dietetyka. Natomiast decydując się na wizytę w Day SPA możemy być pewni, że usługi pielęgnacyjne i regeneracyjne zostaną nam zapewnione w tempie ekspresowym i w skondesowanej formie.

Regeneracja ciała i ducha.

Jeśli jednak mamy więcej czasu (oraz pieniędzy do wydania), a naszym celem jest głęboka regeneracja ciała i duszy – warto wybrać się do hollistycznego SPA, gdzie poza zabiegami pielęgnacyjnymi doświadczyć możemy też odnowy duchowej (przy pomocy jogi, zabiegów z wykorzystaniem medycyny tajskiej czy tybetańskiej). Decydując się na pobyt w SPA zazwyczaj wykupujemy cały pakiet. Warto zwrócić jednak uwagę, co jest w nim oferowane. Może się bowiem zdarzyć, że interesujace nas usługi są dostępne, ale tylko za dopłatą (np. termiczne źródła, zajęcia rekreacyjne, nauka squasha i inne). Zanim zdecydujemy się na konkretny ośrodek warto porównać ceny i oferty kilku z nich (polecam zwrócić też uwagę na zaplecze rekreacyjne i lokalizację).

PODZIEL SIĘ: