Grota solna – kiedy warto z niej skorzystać?

Hotele czy ośrodki SPA zasypują klientów licznymi zabiegami. W wielu ofertach pojawia się grota solna – kiedy warto z niej skorzystać?

Wielka popularność soli

Sól jest znana nie tylko w naszej kuchni. Ten minerał jest bardzo często wykorzystywany w terapii leczniczej. Groty i jaskinie solne pojawiają się w ośrodkach sanatoryjnych, wypoczynkowych czy leczniczych. To nie tylko oryginalna atrakcja, ale także miejsce, gdzie możemy się odprężyć i zrelaksować. Zabieg SPA z wykorzystaniem soli  ma właściwości dobroczynne ale nie każdy powinien z nich skorzystać.

Grota solna – kiedy warto z niej skorzystać?

Grota solna to miejsce gdzie panuje specjalny mikroklimat. Powietrze w takim pomieszczeniu zawiera cenne pierwiastki takie jak jod, magnez, sód, potas czy selen. Oddychając, czujemy się zupełnie tak jak nad morzem. Uzupełnienie braków tych składników wzmacnia nasze zdrowie i wspomaga je w terapii leczniczej wielu chorób. Należy do nich astma oskrzelowa, alergia czy łuszczyca. Sól jest dobra także na stany zapalne skóry i schorzenia przewodu pokarmowego. Pobyt w grocie solnej jest zalecany przez kardiologów, osobom po zawałach serca. Może działać pozytywnie na niedoczynność tarczycy czy nadciśnienie. Oprócz fizycznych dolegliwości, z groty solnej warto skorzystać przy nadmiernym przemęczeniu i stresie. grota-solnaJuż jeden seans zrelaksuje nas i odstresuje, dodatkowo wzmacniając odporność. Warto więc wybrać się do groty w sezonie jesienno-zimowym, gdzie jest zwiększona zachorowalność na przeziębienia i grypę. Przebywanie w grocie solnej gwarantuje naturalną inhalację. Udrażnia drogi oddechowe i pozwala na złagodzenie wielu dolegliwości chorobowych. Aby działanie było skuteczne należy wykonać kilka sesji. Jedna sesja jest odpowiednikiem trzech dni spędzonych nad morzem.

Wejście do groty nie jest kosztowne, a z pewnością przyniesie nam wiele korzyści dla zdrowia. Skorzystać z niej mogą zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Zamiast więc wybrać się ponownie do kina, zorganizujmy wizytę w grocie solnej, a poczujemy się niesamowicie zrelaksowani. Zapewnimy sobie nie tylko oryginalną ale przede wszystkim zdrową atrakcję.

PODZIEL SIĘ: