Drenaż limfatyczny ręczny

Współcześnie oferta dostępnych masaży jest wyjątkowo rozbudowana. Możemy wybierać spośród masaży ujędrniających, relaksujących, wyszczuplających, z wykorzystaniem specjalnych kamieni, alg, czekolady, o działaniu zdrowotnym i upiększającym, a nawet pobudzającym erotycznie. Jedną z form masażu jest drenaż limfatyczny. Ma on działanie korzystne zarówno dla zdrowia jak i dla urody. Dlaczego? Drenaż limfatyczny stymuluje krążenie płynów w układzie limfatycznym organizmu. A układ ten jest niezwykle istotny – odpowiada bowiem za transport limfy do węzłów chlonnych, za usuwanie produktów metabolizmu oraz za wydalanie toksyn i szkodliwych bakterii z organizmu. Układ limfatyczny obok nerek stanowi swoisty filtr naszego ciała. Drenaż limfatyczny pozwala oczyścić skórę, stymulować jej regenerację a także wspomóc zwalczanie cellulitu. Masaż drenujący wykonuje się zazwyczaj ręcznie, tempo
zabiegu jest przy tym niezwykle wolne ( i wynosi skromne 15 ruchów na minutę) – tutaj liczy się bowiem dokładność i skuteczność w pobudzaniu krążenia limfy. Zabieg można stosować w zależności od potrzeb na całe ciało, bądź jedynie na skórę twarzy. Godne uwagi są zarówno zdrowotne jak i kosmetyczne walory drenażu limfatycznego, niemniej jednak, by zabiegi przyniosły pożądane efekty konieczne jest co najmniej jedna seria (złożona z kilku – kilkunastu rozplanowanych w sposób regularny masaży). Koszt jednorazowej wizyty zamyka się zazwyczaj w 100 złotych. Drenaż limfatyczny zaleca się w takich stanach jak: obrzęki, urazy, kontuzje sportowe, okres rekonwalescencji po chorobie zakaźnej, ogólne osłabienie organizmu, sińce, krwiaki, uczucie ciężkości nóg. Jeśli chodzi o kosmetyczne problemy, które drenaż może pomóc zwalczyć, to zaliczamy do nich: cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej pod skórą, zwiotczała skóra.
Masaż limfatyczny nie powinien być stosowany u osób z nowotworami, zapaleniem węzłów chłonnych, zakrzepicą żył głębokich, chorobami skóry, guzami, niewydolnością serca oraz cierpiących na infekcje o nieznanej etiologii.

PODZIEL SIĘ: