Thalassoterapia

Woda morska nie nadaje się być może do picia, jednakże jej lecznicze właściwości są powszechnie doceniane. Thalassoterapia bazuje na wykorzystaniu wody morskiej w rozmaitych zabiegach. Jej narodziny datuje się na przełom XIX i XX wieku. Klasyczne zabiegi thalassoterapii wykorzystywały sól, lecznicze błoto oraz wodę morską i wyciągi z alg i były wykonywane we Francji już około 1900 roku. Współcześnie – nastąpił z pewnością technologiczny postęp, niemniej – do zabiegów używane są podobne produkty.

Kosmetyki znad morza martwego.

Z tą różnicą, że obecnie dużym powodzeniem cieszą się składniki pozyskiwane z Morza Martwego – o największym na świecie zasoleniu wody. Z wyschniętych obszarów wokół kurczącego się Morza Martwego wydobywane są czarne błoto oraz sole krystaliczne. Czarne błoto charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością minerałów, powoduje szybką regenerację komórek skóry, a także przeciwdziała procesom starzenia. Substancja ta ma również silne właściwości nawilżające, można przy jej pomocy głęboko oczyścić skórę, a nawet regulować wydzielanie sebum i eliminować problem łojotoku. Czarne błoto można aplikować w różnej postaci, zarówno maseczek na twarz (w terapii trądziku), jak i zabiegu body wrap, oraz innych (antycellulitowych, wspomagających odchudzanie etc.). To nie wszystko – poza skórą i ciałem błoto może stanowić także składnik kosmetyków do włosów. Sole krystaliczne wydobywane z Morza Martwego również mają wielowymiarowe działanie lecznicze i kosmetyczne. Bogactwo związków mineralnych sprawia, że są one w stanie regenerować skórę, wspomagać proces gojenia się ran, opóźniać procesy starzenia się, a także regulować jej nawilżenie. Poza działaniem na skórę sole morskie wspierają również gospodarkę hormonalną organizmu, pobudzają przemianę materii w komórkach, krążenie krwi, a także są składnikiem aseptycznym.

Thalassoterapia.

Thalassoterapia oddziałuje zarówno na skórę jak i cały organizm. Wspiera oczyszczanie go z toksyn a także wspomaga prawidłowe funkcjonowanie, odporność, wpływa też na polepszenie kondycji psychicznej. Tę formę terapii zaleca się zarówno osobom z problemami dermatologicznymi, hormonalnymi, układu oddechowego, ale także przemęczonym, żyjącym w stresie. Do głównych zabiegów thalassoterapii zalicza się: kąpiele w wodzie morskiej wzbogaconej algami czy olejkami, prysznic strumieniowy (bicze szkockie), zabiegi z użyciem alg (body wrap, maseczki), gimnastykę wodną (wykonywaną w basenie z wodą morską oraz pod kontrolą fizjoterapeuty).

PODZIEL SIĘ: