Kosmetyki spa

SPA jest modne. A jako, że nazwa ta jest obecnie synonimem wielowymiarowej pielęgnacji, z chęcią zaadaptowali ją na własny użytek również producenci kosmetyków. Preparaty do pielęgnacji sygnowane jako produkty „spa” muszą jednak posiadać pewne charakterystyczne cechy. Linie takich kosmetyków powinny być tworzone na bazie naturalnych składników. Różnią się jednak od kosmetyków ekologicznych tym, że do ich wytwarzania mogą być wykorzystywane substancje zarówno pochodzenia roślinnego jak i zwierzęcego.

Ośrodki odnowy biologicznej.

Kosmetyki SPA można nabyć w ośrodkach odnowy biologicznej (zazwyczaj użytkowniczkom tamtejszych usług proponowany jest rabat na takie produkty), są również dostępne w sklepach internetowych, a coraz częściej również w stacjonarnych. Coraz więcej firm decyduje się na wypuszczenie na rynek linii SPA – nie są to już tylko ekskluzywne marki, lecz także te ogólnodostępne. Wśród nowości pojawiają się zarówno ciekawe mieszanki zapachowe, jak i egzotyczne składniki takowych preparatów. Kosmetyki SPA wiele obiecują – mają poprawiać urodę i dawać podobne efekty co profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne, a dodatkowo zapewniać odprężenie dla zmysłów.

Kosmetyki i preparaty.

Kosmetyki SPA z reguły są odpowiednie dla każdego rodzaju skóry, szczególnie jednak dostosowane są do pielęgnacji delikatnej cery ze skłonnościami do podrażnień. Zakres cenowy, w jakim występują takie preparaty jest głęboko zróżnicowany, zależy od składu, ale też marki kosmetyku. W ofercie znaleźć można kosmetyki np. na bazie komórek skóry – preparaty te pozwalają oczyścić skórę, działają odświeżająco, przeciwzapalnie (tonik za około 290 złotych), wzmacniają naczynka włosowate i regulują metabolizm skóry (krem za około 340 złotych), regulować krążenie krwi i poprawiać strukturę naskórka (krem za około 290 złotych).

PODZIEL SIĘ: