Destination SPA

Wyróżniamy wiele rodzajów SPA – każdy z nich jest dostosowany do innych potrzeb klientów. Specjalizacje w branży dotyczą zarówno rodzaju zabiegów, jak i sposobu wykwalifikowania personelu. Destination Spa to coś więcej niż ośrodek odnowy biologicznej. W takim miejscu odpowiednie zabiegi, aktywność fizyczna, dopasowana do danej osoby dieta oraz często działania edukacyjne mają za zadanie umożliwić jej osiągnięcie celu. Cel ów również jest zależny od indywidualnych potrzeb – może nim być na przykład odzyskanie wewnętrznej równowagi, nauka zdrowego stylu życia, rzucenie palenia czy inne elementy pracy nad sobą i swoimi przyzwyczajeniami (często zgubnymi).
Pobyt w Destination Spa nie rozwiąże oczywiście wszystkich problemów, ale może pomóc w ukierunkowaniu pacjenta na właściwą ścieżkę.
Bardzo ważne w tego typu ośrodkach jest to, że dostosowują się do indywidualnych potrzeb klienta. Osoby przebywające w SPA mogą nie tylko korzystać z odpowiednio dobranych programów dietetycznych, ale również uczyć się, jak przygotowywać podobne posiłki w warunkach domowych. Do najczęściej wybieranych zabiegów w Destination Spa należą: balneoterapie różnego rodzaju, zabiegi aromaterapeutyczne, kompleksowe oczyszczanie cery, zabiegi odżywiające na włosy, asaże różnego rodzaju, złuszczanie martwego naskórka (w tym peelingi chemiczne), poradnictwo w zakresie dietetyki oraz ćwiczeń, lekcje gotowania, konsultacje dotyczące kuracji odchudzających a także opieka medyczna.

PODZIEL SIĘ: