Peeling kawitacyjny
W kosmetyce dziedzina oczyszczania skóry wciąż wzbogaca się o nowe zabiegi. Jednym z rozwiązań dostępnych w naszym kraju od stosunkowo niedawna jest peeling kawitacyjny.
Może on być wykonywany zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w zaciszu własnego domu. Konieczne jest posiadanie specjalnego urządzenia, wykorzystującego fale ultradźwiękowe (skin cleaner).
Na czym polega kawitacja?
Kawitacja polega właśnie na oczyszczaniu skóry przy pomocy ultradźwięków. Poza efektem usuwania wszelkich zanieczyszczeń oraz wierzchniej warstwy naskórka, zabieg gwarantuje również poprawę zdrowotnej kondycji cery, usprawnienie mikrokrążenia. Jak wygląda zabieg? Po uprzednio nawilżonej preparatem skórze przesuwa się po prostu specjalnym aparatem. Jest ona wprawiana w mikrodrgania, naskórek jest oczyszczany z martwych komórek, a krążenie zostaje pobudzone, dzięki czemu skóra lepiej wchłania składniki odżywcze. Regeneracja skóry zostaje zainicjowana. Zabieg kończy się masażem utrwalającym jego efekty. Cera po peelingu jest nie tylko oczyszczona i dotleniona, ale również wygładzona. Wzrasta poziom produkcji kolagenu, co czyni skórę bardziej elastyczną i sprężystą.
Zastosowanie peelingu.
Peeling kawitacyjny ma zastosowanie w różnorodnych problemach natury estetycznej, a nawet zdrowotnej. Zaliczamy do nich m.in.: zmiany trądzikowe, zmiany spowodowane nałogiem nikotynowym, cienie pod oczami, opuchliznę, cellulitis, rozmaite przebarwienia. Co istotne – zabieg jest dostępny zarówno dla pań jak i panów. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania, jak posiadanie rozrusznika serca, aparatu ortodontycznego, ciąża, stany gorączkowe, niewydolność krążenia, osteoporoza czy nowotwory. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie dla wykonania kawitacyjnego zabiegu, warto nadmienić, iż efekty można zaobserwować nawet po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetycznym. Ceny zabiegu wahają się pomiędzy 50 a 250 złotymi, w zależności od tego, na jakiej powierzchni jest wykonywany, oraz jakich preparatów nawilżających się używa.