Jak działają okulary progresywne?

okulary progresywne
Sincerely Media z Unsplash

Wraz z wiekiem, nasze oczy starzeją się i podobnie, jak wszystkie inne narządy tracą nieco na witalności. Najczęstszym skutkiem jest pogorszenie wzroku, zwane fachowo prezbiopią. To wada wzroku spowodowana na skutek starzenia się organizmu. U prezbiopów kłopoty z widzeniem pojawiają się najczęściej po 40 roku życia, a objawia się to niemożnością widzenia z bliska i z daleka. To właśnie dlatego osoby starsze muszą oddalać książkę od głowy, aby móc wyraźnie widzieć literki lub bardzo przybliżać wzrok do obiektu, który chcą zaobserwować. Do tej pory panaceum na starczowzroczność były wyposażanie się w dwie pary okularów – jedne do patrzenia na przedmioty w dali, drugie do czytania i obserwowania tego, co blisko. Momentem rewolucyjnym na drodze walki z prezbiopią było wejście na rynek okularów progresywnych.

Okulary progresywne – działanie

Z takiej formy korekcji korzystają najczęściej osoby starsze. Przyjęło się przy tym, że prezbiopia dotyczy w głównej mierze osób po 40 roku życia, a tak być nie musi. Jeżeli odpowiednio dopasujemy okulary progresywne, to po pierwsze unikniemy konieczności noszenie ze sobą dwóch par okularów, a po drugie będziemy mogli dobrze widzieć w każdej sytuacji. Wszystko odbywa się tutaj w oparciu o specjalnie zaprojektowane szkła korekcyjne, które to w różnych miejscach mają różną siłę korekcji. Jest to skuteczne z tego względu, że gdy patrzymy w dal, najczęściej podnosimy wzrok, natomiast gdy chcemy zobaczyć coś z bliska, promień widzenia jest obniżany. Szkło wykorzystane w okularach progresywnych skupia inną korekcje w dolnej części, a inną w drugiej. To właśnie dlatego przy pomocy jednych okularów można korygować wzrok zarówno, jeśli chodzi o patrzenie z bliska, jak i z daleka.

Sposób działania

Wiele osób zastanawia się, jak działają soczewki progresywne w okularach? Technologia została opracowana w związku z nowoczesną formułą wykorzystywaną w przemyśle okulistycznym od niedawna. Wszystko po to, aby zapewnić użytkownikom jak najlepszą korekcję, komfort wynikający z noszenia okularów korekcyjnych oraz bezpieczeństwo podczas codziennego użytkowania. Okulary progresywne nie męczą oczu, nie powodują ich swędzenia oraz co najważniejsze nie pogłębiają wady. Należy jedynie pamiętać, aby wybrać odpowiedni zakres korekcji.

Opinie użytkowników na temat okularów progresywnych są zazwyczaj bardzo dobre. Zarówno użytkownicy okularów, jak i soczewek progresywnych cenią sobie wygodę związaną z brakiem konieczności noszenia dwóch rodzajów okularów korekcyjnych. Użytkownicy są w stanie widzieć dobrze z bliska i z daleka, co czynni codzienne życie łatwiejszym, a życie bardziej kolorowym w pełnym tego słowa znaczeniu.

Więcej na ten temat przeczytasz na www.VARILUX.pl

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: