Jak dobrać podkład do cery trądzikowej?

podkład do cery trądzikowej
NoWah Bartscher z Unsplash

Cera trądzikowa to prawdziwe utrapienie dla wszystkich kobiet. Jeszcze kilkanaście lat temu panowało twierdzenie jakoby makijaż tylko podrażniał tego rodzaju skórę i powodował eskalację problemu. Na szczęście tę tezę możemy już umieścić w sferze mitów i sięgnąć po idealnie dopasowane kosmetyki, które przede wszystkim pielęgnują i pomagają w ukryciu niedoskonałości.

Co z tym trądzikiem?

Nie jest prawdą, że trądzik dotyczy wyłącznie młodych dziewczyn w okresie dojrzewania, wprost przeciwnie, jest on problemem dermatologicznym, który może dotykać kobiety w każdym wieku. Tego rodzaju cera jest przede wszystkim bardzo wymagająca tak pod kątem podstawowej pielęgnacji, jak i przy doborze kosmetyków do wykonania makijażu.

Po pierwsze cera trądzikowa nie lubi ciężkich konsystencji, które nadmiernie odciążają skórę. Wbrew pozorom potrzebuje dobrego nawilżania i łagodzenia powstałych stanów zapalnych. Najodpowiedniejszymi będą więc podkłady, które posiadają właściwości kryjące – korygujące, zawierające w sobie składniki maskujące. Jednym z podkładów zasługujących na szczególną uwagę jest Excipial – krem dostępny w dwóch odcieniach, które można ze sobą łączyć do uzyskania pożądanej kolorystyki bazowej. Delikatnie matowienie to koronna podstawa każdego kosmetyku. To powinno utrzymywać się na skórze przez co najmniej 12 godzin, a sam podkład nie może po prostu „spłynąć”. Panie o skórze trądzikowej muszą zwracać uwagę, żeby wybrany kosmetyk posiadał naturalne pH skóry, dzięki czemu będzie on w pełni łagodny, a jednocześnie skuteczny. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://www.apo-discounter.pl/najlepsze-marki-excipial-c-963_1078.html

Dobry podkład – czyli jaki?

Błędem jakiego należy wystrzegać się jak ognia jest sięganie po ciemnej odcienie podkładu, które zamiast dobrego, naturalnego zafundują nam efekt maski. Prawdziwy ideał będzie komponował się z naszym odcieniem skóry. Jego konsystencja bezspornie musi być lekka i delikatnie maskująca, a więc powinien zawierać w sobie składniki hydrofilowe, które są specjalistyczną bazą olei rozpuszczalnych w wodzie. Te wygładzą naszą skórę, skutecznie zmniejszą pory i doskonale zatuszują wszelkiego rodzaju niedoskonałości. Zwracajmy uwagę, na zawartość pigmentów mineralnych, które oprócz tego, że nadają pięknego kolorytu jednocześnie ograniczają przetłuszczanie się skóry.

Wcześniej wspomniany Excipial jest kosmetykiem wprost modelowym, rekomendowanym przez kosmetologów i lekarzy dermatologów. Stworzony do zadań specjalnych, zawiera w sobie właściwości pielęgnujące, które nie zawierają w swoim składzie substancji, które mogłyby spowodować podrażnienia. Dodatkowo jest odporny na ścieranie i hamuje nadmierne wydzielanie sebum. Jednocześnie chcąc wzmocnić efekt perfekcyjnego makijażu warto sięgnąć po produkty, które właściwie przygotują skórę do zabiegu. Koniecznie trzeba oczyścić cerę stosując kosmetyki przeznaczone dla cery trądzikowej. Kosmetykiem wspomagającym – zwłaszcza latem – jest woda termalna, którą spryskujemy twarz i czekamy, aż odżywcza mgiełka całkowicie się wchłonie.

Pamiętajmy, nie ma cery, która byłaby na tyle kłopotliwa, że jej pielęgnacja nie przynosiłaby pożądanych efektów. Skóra jest naszą ozdobą, sięgając po dedykowane jej kosmetyki sprawiamy, że każdego dnia jest naszą osobistą biżuterią.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: