Zawijania borowinowe

O leczniczych właściwościach borowiny właściwie nie trzeba nikogo przekonywać. Błota borowinowe od dawna stanowią istotny składnik kuracji w różnego rodzaju
sanatoriach oraz ośrodkach spa. Borowina ma spory wpływ na funkcjonowanie organizmu ludzkiego, a zawijania borowinowe są zabiegiem szczególnie zalecanym w schorzeniach układu kostnego i stawowego, zwyrodnieniach różnego rodzaju.Zawijanie borowinowe jest traktowane jako kuracja lecznicza.

Kuracja borowinowa.

Zabieg trwa zazwyczaj do 20 minut i odbywa się w wysokiej temperaturze. Może być stosowany zarówno na całe ciało, jak i na jego poszczególne części (w zależności od dolegliwości nas nękających). Kuracja powinna obejmować od kilku do kilkunastu zawijań, aby przynieść zadowalające rezultaty. Dodatkowo należy zauważyć, że borowinowemu zabiegowi nie mogą towarzyszyć żadne inne procedury lecznicze. Trzeba również uważać, by skóra, na którą będziemy stosować zawijania borowinowe nie była świeżo opalona czy uszkodzona – ryzykujemy wtedy oparzenie. Pewne części ciała – jak okolice serca – muszą być podczas zawijania „zabezpieczone”(np. okładem lub woreczkiem z zimną wodą). Należy równnież pamiętać, że podczas zabiegu intensywnie się pocimy a naskórek ma tendencje do złuszczania. Stąd ze względów higienicznych borowina może być stosowana tylko jednorazowo.

Przeciwwskazania.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania do zabiegu, to z całą pewnością powinny unikać go osoby: cierpiące na choroby serca oraz naczyniowe (w tym miażdżycę, nadciśnienie, żylaki, hemofilię), w zaawansowanym wieku, z reumatoidalnym zapaleniem stawów, cukrzycą. Jeśli chodzi o ceny zabiegów, są one na ogół przystępne, za jednorazowe zawijanie trzeba zapłacić od około 20 – 30 złotych (w zależności od tego, czy poddawane jest mu całe ciało, czy tylko niektóre jego obszary).

PODZIEL SIĘ: