Masaż czekoladowy

Masaż to zabieg, który ma wszechstronne zastosowanie. Jego lecznicze formy stanowią doskonałe uzupełnienie rehabilitacji czy fizjoterapii, masaże mogą też wspomagać odchudzanie, detoksykację organizmu. Od dawna znana jest również relaksująca moc takich zabiegów oraz korzystny wpływ na psychikę człowieka. Jedną z odmian masażu kojącą nasze ciało i umysł jest masaż czekoladowy. Wykorzystuje się w nim specjalnie przygotowaną miazgę kakaową, masło kakaowe oraz olej migdałowy – innymi słowy – czekoladę (bez dodatkowych polepszaczy).

Peeling przed masażem.

Zabieg masażu czekoladowego rozpoczyna zwykle peeling. Jest on konieczny, aby skóra mogła lepiej wchłaniać składniki odżywcze zawarte w mieszankach, jakie będą używane w dalszej części procedury. Peeling również jest wykonywany z surowców „czekoladowych” – rozdrobnionych łusek z nasion kakaowca. Następnie przechodzimy do właściwej części zabiegu. Na skórę zostaje rozlana masa (o właściwościach odżywczych, poprawiających ukrwienie i koloryt skóry, z licznymi witaminami oraz mikroelementami, takimi jak żelazo, cynk, wapń czy magnez). Rozpoczyna się relaksujący masaż, a po jego zakończeniu ciało na kilkanaście minut owija się w folię, by skóra mogła wchłonąć resztę odżywczych składników.

Pozytywny wpływ masażu.

Czekoladowy masaż wpływa pozytywnie zarówno na kondycję skóry (wspomniana poprawa kolorytu, odżywiannie, stymulacja krążenia, redukcja tkanki tłuszczowej, wygładzenie), jak i na stan psychiczny. Udowodniono, iż zabieg poprawia nastrój (dzięki wyzwalaniu endorfin w organizmie), rozluźnia, przywraca równowagę, usuwa stres i napięcie. Masaż czekoladowy można wykonywać w coraz większej ilości gabinetów, co może stanowić swoistą rekomendację jego skuteczności.

PODZIEL SIĘ: